Aktualnosci

Senior na drodze

Projekt jest skierowany również do mieszkańców z gminy Trawniki. Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja, w ramach akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” skierowanej do uczestników ruchu drogowego 60+, organizuje spotkania z seniorami w całej Polsce, których celem jest podniesienie ich bezpieczeństwa na drodze.

Tegoroczna ogólnopolska akcja ma za zadanie uświadamiać kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Podczas spotkań specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań pojawią się również dietetycy, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

Spotkanie dla seniorów z powiatu świdnickiego odbędzie się już za tydzień, w środę- 31 lipca- w Miejskim Centrum Usług Socjalnych przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5 w Świdniku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

źródło: www.lsw24.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close