Aktualnosci

Zajmie miejsce 40-letniego STARA

Do Gminy Trawniki trafi lekki samochód strażacki, który do tej pory służył w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku. Oficjalne przekazanie pojazdu nastąpi 10 października.

– Dziękuję za tę decyzję kierownictwu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku. Bardzo dziękuję również panu posłowi Arturowi Soboniowi za poparcie naszej prośby – mówi Daniel Baj, wójt Gminy Trawniki i dodaje, że z pewnością na pozytywną decyzję ze strony PSP, wpłynęła dobra ocena funkcjonowania jednostki i współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi przy wielu zdarzeniach ratowania życia i mienia.

Samochód będzie służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach. Ma 15 lat, przejechane 19 tys. km, posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję na potrzeby straży. Zastąpi ponad 40-letni samochód marki STAR.

Straże działające w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego, w Oleśnikach i w Trawnikach dysponują średnimi pojazdami bojowymi marki Mercedes, natomiast OSP w Dorohuczy, Pełczynie i Siostrzytowie posiadają lekkie pojazdy Ford. OSP Biskupice będzie dysponować samochodem Renault Mascott.

– Po wzmocnieniu OSP Biskupice, najstarszy 40 letni samochód marki STAR będzie jeszcze służył w OSP Struża, ale wkrótce trzeba będzie czynić starania o jego zastąpienie – informuje wójt – Poza tą jednostką, należy w przyszłości wyposażyć OSP Trawniki w lekki mniejszy samochód, by strażacy z Trawnik mogli szybko i bezpiecznie wjechać w wąskie uliczki.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close