Aktualnosci

Świętowali uroczyście i na wesoło (fotogaleria)

Tak jak w całym kraju, w gminie Trawniki mieszkańcy uroczyście uczcili 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym w Trawnikach, gdzie młodzież Zespołu Szkół w Trawnikach przygotowała i przedstawiła część artystyczną. Jak co roku, przedstawiciele władz, instytucji i szkół złożyli wieńce przy pomniku w centrum Biskupic oraz na cmentarzu wojennym w Trawnikach, a wszystko to w uroczystej oprawie pocztów sztandarowych oraz w asyście druhów strażaków i orkiestry dętej GOK.

Uroczyste msze św. w intencji Ojczyzny z wyjątkową oprawą artystyczną odbyły się także w parafiach w Dorohuczy oraz w Oleśnikach.

Dzień wcześniej, w niedzielę, w Siostrzytowie świętowano w nietypowy sposób. Mieszkańcy wykazali się kreatywnością i zorganizowali turniej pn.„Puchar niepodległości FIFA 2019”. Do rozgrywek przystąpiło 20 dorosłych i 4 dzieci.

-Przyznam, że byłem mile zaskoczony dobrą organizacją, ilością uczestników i zaskakującą tematyką rozgrywek – komentuje Daniel Baj, wójt gminy Trawniki i dodaje, że był pod wrażeniem zaangażowania mieszkańców – Wstępnie rozmawialiśmy, że chętnie będziemy wspierać taki turniej na poziomie gminnym – deklaruje.

Organizatorzy inicjatywy to Eryk Igor Futa oraz Prezes LKS Huragan Łukasz Suryś, a sponsorem był Właściciel Zakładu Mechanicznego MEGA MIX Witold Boruczenko.

Wyniki turnieju:

Najmłodsi:

1 miejsce Tomek Bernecki

2 miejsce Jakub Hanc

3 miejsce Wiktor Mirosław

4 miejsce Wiktor Rabczewski

Dorośli:

1 Miejsce Igor Motyl

2 Miejsce Sebastian Wojciechowski

3 Miejsce Artur Lipiec

4 Miejsce Sebastian Gorgol

Specjalny puchar (pocieszenia) otrzymał Kamil Wojtal.

zdjęcia: ZS w Trawnikach/UG Trawniki

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close