Aktualnosci

Najcenniejsze jest zdrowie

Pod koniec listopada został ogłoszony konkurs ofert na zakup świadczeń gwarantowanych w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców Gminy Trawniki obejmujących porady specjalistyczne i badania diagnostyczne lekarzy specjalistów: kardiologa, ortopedy, ginekologa i urologa oraz diabetologa.

Dzięki tej decyzji mieszkańcy gminy już piąty rok z rzędu będą mogli korzystać z tych porad bezpłatnie i bez konieczności wyjazdu poza ich miejsce zamieszkania. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas listopadowej sesji Rady Gminy Trawniki. Z decyzją radnych zgadza się wójt gminy Trawniki Daniel Baj, którego zdaniem zapewnienie mieszkańcom dostępu do porad specjalistów jest niezwykle ważne:

” Mamy świadomość, że te porady powinny być opłacane z NFZ, bo prawie każdy mieszkaniec gminy płaci składki zdrowotne. Jednak nadal na terenach wiejskich jest bardzo trudno otrzymać takie świadczenia. Dlatego też, pomimo wielu innych potrzeb finansowych i deficytu w budżecie gminy, z uwagi na potrzeby i ochronę zdrowia naszych Mieszkańców, to działanie będzie w 2020 r. kontynuowane.”

Roczny koszt tych usług to około 200 tys. zł. Termin na składanie ofert upływa 16 grudnia o godzinie 12.00.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close