Aktualnosci

Będzie można znów odwiedzić Urząd w Trawnikach

Od 11 maja nastąpią częściowe zmiany w pracy Urzędu Gminy Trawniki. Mieszkańcy będą mogli skorzystać teraz z pomocy urzędników w nowo otwartym Punkcie Obsługi Klienta. Ale to nie jedyna zmiana jaka będzie mieć miejsce, od najbliższego poniedziałku, w trawnickim urzędzie.

Nowo uruchomiony Punkt Obsługi Klienta będzie się znajdować na parterze głównego budynku. Mieszkańcy będą tu mogli załatwić najważniejsze sprawy lub zostaną im udzielane wyjaśnienia przez merytorycznych pracowników Urzędu, którzy będą przychodzić do Punktu z poszczególnych pokoi.

Co jednak ważne Punkt Obsługi Klienta, nie będzie zajmować wydawaniem dowodów osobistych, aktów urodzeń lub zgonów. Te sprawy będą realizowane jak do tej pory- w wyznaczonych do tego pokojach na parterze budynku. Ale to nie jedyna zmiana jaka będzie od 11 maja obowiązywać w Urzędzie Gminy w Trawnikach. Mieszkańcy będą mogli dokonywać płatności bezgotówkowo:

„W Punkcie będzie można także dokonać płatności kartami płatniczymi w terminalu płatniczym za podatki, odpady i zrealizować inne urzędowe płatności. Oczywiście nadal obowiązują przewidziane prawem wymogi bezpieczeństwa.”– podkreśla wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj.

Wszyscy mieszkańcy, którzy muszą osobiście udać się do Urzędu, będą musieli jednak zastosować się do obecnie panujących obostrzeń czyli:

  • mieć na twarzy maseczkę
  • przy wejściu zdezynfekować ręce lub posiadać założone rękawiczki
  • zachować odpowiedni odstęp od innych interesantów
  • na parterze budynku będzie mogło przebywać maksymalnie przebywać dwóch interesantów jednocześnie

Przypominamy również, że jeśli nie jest to konieczne, sprawy urzędowe można załatwiać dzwoniąc bezpośrednio do urzędu: 81 585 60 18 lub pisząc pod adres trawniki@trawniki.pl. W przypadku zaś gdy konieczne złożenie jest dokumentu poświadczonego własnoręcznym podpisem, można skorzystać także z operatora pocztowego, umieścić dokumenty w pojemniku przy wejściu do Urzędu bądź przesłać (jeśli posiadamy profil zaufany lub certyfikat kwalifikowany) na Elektroniczna Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Trawniki na platformie ePUAP.

Szczegółowe informacje dotyczące zarządzenia wójta znajdują się pod tym linkiem: https://ugtrawniki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Nr_120.15https://ugtrawniki.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Nr_120.15.2020.pdf.2020.pdf

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close