Aktualnosci

Wystarczy oddać 100 głosów…

by gmina Trawniki otrzymała od rządu maszt i flagę. Wszystko za sprawą projektu „Pod biało-czerwoną”, który ma na celu m.in. uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnić zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Co trzeba zrobić by w gminie Trawniki został zrealizowany projekt?

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia. Dla gmin do 20 000 mieszkańców ich minimalna ilość to 100. Głos można oddać klikając w poniższy link, dając tym samym poparcie dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy. Swój głos mogą oddawać mieszkańcy danej gminy. Do wzięcia udziału w akcji i oddania głosów zachęca wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj:

 ” Wiem, że mamy mnóstwo trosk i zmartwień z powodu wirusa, jak wielu z nas także martwię się o najbliższe rozpoczęcie działalności naszych przedszkoli i szkół oraz zbliżające się problemy finansowe i gospodarcze gminy, ale ponieważ taki maszt i biało-czerwona to piękny łączący wszystkich symbol, a w dodatku nie płacimy, to serdecznie zachęcamy do głosowania! A niech zamiast 100 zagłosuje 1000 Mieszkańców, a co tam 100!!!”– wójt dodaje również, że jego zdaniem dobrym miejscem usytuowania masztu będzie cmentarz wojenny przy OSP w Trawnikach lub wymiana masztu przy Urzędzie Gminy.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29.11.2020 r. 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close