Aktualnosci

Termomodernizacje w gminie

Właśnie zakończyły się prace związane z dociepleniem budynku przedszkola w Pełczynie. To jednak nie koniec prac związanych z termomodernizacją budynków w gminie Trawniki. Działania trwają obecnie w budynku Szkoły Podstawowej w Trawnikach oraz w remizie w Siostrzytowie.

” Właśnie skończyliśmy małą termomodernizację budynku żłobka w Pełczynie. Udało się tego dokonać niewielkimi środkami własnymi. Jak zawsze w takich sytuacjach chodzi o poprawę warunków opieki nad najmniejszymi mieszkańcami oraz o efekt ekologiczny”– tak o inwestycji w docieplenie budynku w Pełczynie mówi wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj. A tak prezentuje się budynek w po zakończeniu wszystkich prac:

Na chwilę obecną prace termomodernizacyjne prowadzone są także w Siostrzytowie a dokładnie w lokalnej remizie. Co ważne środki na ten cel czyli na zakup materiałów zostały przekazane przez gminę, jednak prace wykonywane są już bezpośrednio przez samych mieszkańców Siostrzytowa czyli działaczy LKSu oraz OSP. To nie pierwszy raz, gdy mieszkańcy wspierają lokalne inwestyce:

„Podobna sytuacja miała miejsce w Biskupicach, gdzie działacze LKS Biskupice samodzielnie wykonali ogrodzenie boiska sportowego w Biskupicach, natomiast materiały kupiono z funduszy sołeckich Biskupic i Struży Kolonii. Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy takich działań.”– stwierdza wójt D. Baj

Kolejna termomodernizacja jaka ma miejsce w gminie dotyczy budynku szkoły w Trawnikach. W tym tygodniu przyszła dostawa 5 szybowych okien do hali sportowej. Na chwilę obecną zostały już ocieplone stropodachy oraz zaizolowano ściany fundamentowe. Obecnie trwają prace związane z ocieplaniem budynku hali. Wymieniona zostanie także m.in. stolarka okienno-drzwiowa czy wykonane będzie docieplenie dachów wełną mineralną.

„Głównym celem prac związanych na tym obiekcie jest stworzenie dobrych warunków nauki dla uczniów ale także oszczędności finansowe i korzyści ekologiczne.”– komentuje inwestycje wójt gminy Trawniki.

Zakończenie termomodernizacji ZPO w Trawnikach planowane jest na lato 2021 roku.

zdj. D. Baj

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close