Aktualnosci

Koronawirus w Oleśnikach

Proboszcz Parafii pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Oleśnikach poinformował wiernych, że jest zakażony koronawirusem.

„We wtorek wieczorem pojawiła się u mnie gorączka. Chociaż nie miałem typowych objawów COVID-19, w duchu odpowiedzialności poprosiłem lekarza rodzinnego o skierowanie na test na koronawirusa. Przed chwilą otrzymałem informację o wyniku dodatnim. Od wtorku wieczorem jestem w mieszkaniu i nie mam z nikim kontaktu. Czekam na wytyczne z sanepidu, oprócz izolacji, którą już sam podjąłem.” – pisze w komunikacie do parafian, zamieszczonym na FB stronie parafii.

Z naszych informacji wynika, że proboszcz prowadził zajęcia w szkole w Oleśnikach. Z tego względu przez najbliższe dwa tygodnie nauka będzie odbywała się w trybie zdalnym. Na badania oraz kwarantannę kierowani są uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły. „Wszyscy zostali zwolnieni do domu. Sanepid informuje telefonicznie o kwarantannie kolejne osoby… Dzieci i całe rodziny.” – pisze nasz Czytelnik.

Wójt Gminy Trawniki uspokaja, że wprowadzono szereg kolejnych procedur zabezpieczających przed kolejnymi zakażeniami.

-Szkoła w Oleśnikach podczas minionego weekendu została zdezynfekowana. Poleciłem także, by do dotychczasowych środków ostrożności w pozostałych naszych szkołach całkowicie wyeliminować wchodzenie rodziców na teren szkół oraz aby mierzyć temperaturę przy wejściu. – wyjaśnia Daniel Baj i dodaje, że w gminie wystąpiły niestety dodatkowe utrudnienia. – 2 lekarzy w SPZOZ w Trawnikach przebywa na kwarantannie, tym samym utrudniony jest kontakt i ilość teleporad. Natomiast w budynku urzędu gminy, ze względu na kwarantannę lub chorobę części pracowników, ponownie wprowadzono obowiązek wchodzenia pojedynczo, wyłącznie z pełnym zabezpieczeniem. Mierzona jest również temperatura.

Jak informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, w ciągu ostatniej doby w Oleśnikach nie potwierdzono żadnego ogniska koronawirusa. Jednocześnie wyjaśnia, że o ognisku mówimy wtedy, gdy zakażone są co najmniej dwie osoby, które mają wspólne źródło zakażenia.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close