Aktualnosci

Trawnickie serca

Już w tym tygodniu, te 5 serc ze zdjęcia stanie pod lokalnymi szkołami. Wszystko w ramach akcji zbierania nakrętek, które będą przekazywane jako wsparcie akcji pomocowych dla potrzebujących mieszkańców z gminy Trawniki.

W pobliżu szkół w Biskupicach, Dorohuczy, Oleśnikach, Siostrzytowie i w Trawnikach- to właśnie tam będą zlokalizowane „trawnickie” serca na nakrętki. Jak podkreśla wójt Damian Daniel Baj, ta inicjatywa ma na celu zarówno pomoc potrzebującym, jak i integrację mieszkańców gminy. Liczy również, że serca będą się bardzo szybko zapełniać i zachęca wszystkich mieszkańców to czynnego udziału w tym działaniu:

” Chcemy, by środki pozyskane ze zgromadzonych nakrętek, lub też same nakrętki, trafiały bezpośrednio do potrzebujących pomocy mieszkańców Naszej Gminy lub jako wsparcie organizacji charytatywnych czy akcji pomocy na przykład na terenie sąsiednich gmin oraz na terenie powiatu. Taka pomoc będzie udzielana komisyjnie i przejrzyście.”– zaznacza wójt.

Co również warte podkreślenia, w akcje powstania serc zaangażowało się wiele osób i lokalnych przedsiębiorstw. Firma- Usługi Spawalnicze i Hydrauliczne Krzysztof Czaus z Oleśnik- nie tylko wykonała wszystkie serca, ale zrobiła to także wyłącznie po kosztach zakupu materiału. Spółka Gminna Ekotraw z kolei ufundowała jedno z nich. Wszystkim podziękował wójt D. Baj:

” Gorąco dziękuje wszystkim przedsiębiorstwom oraz pracownikom Urzędu Gminy Trawniki za działania organizacyjne i montażowe, społecznościom szkół za przyszłą opiekę nad sercami oraz pracownikom OPS za przyszłą organizację pomocy. Wspólnym działaniem możemy więcej” – dodaje.

Teraz trzeba tylko poczekać, aż serca się zapełnią. Znając hojność i zaangażowanie mieszkańców gminy Trawniki, powinno stać się to już niebawem. Pamiętajcie, że za każdą nakrętką idzie realna kwota pieniędzy przekazywanych dla osób potrzebujących.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close