Aktualnosci

„Wierzę, że już najbliższej wiosny z przyjemnością skorzystamy z tej nowej inwestycji”

Od wielu lat podejmowane były próby realizacji inwestycji dotyczącej budowy brakującego odcinka drogi z Ewopola do Wólki Kańskiej. Teraz, dzięki współpracy władz samorządowych Gminy Trawniki i Powiatu Świdnickiego, ma się to udać.

Koszt budowy drogi o długości 1,4 km to około 1.600.000 zł. Środki będą pochodzić z subwencji drogowej, część dołożą samorządy powiatu chełmskiego i Rejowca, a brakującą część dodadzą po połowie Powiat Świdnicki i Gmina Trawniki – po ok. 450 tys. zł.

Rada Gminy Trawniki podjęła uchwałę intencyjną o pomocy Powiatowi w tym zakresie już w czerwcu tego roku. W październiku, podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju, radni poparli konieczność udzielenia pomocy w 50% brakujących środków, by wreszcie wspólnie zrealizować tę inwestycję.

” W trakcie wyjaśnień składanych Radzie Gminy Trawniki wskazywałem na wagę, nie tyle użytkową dla naszych mieszkańców, ale szczególnie wskazywałem na rangę gospodarczą, ponieważ część mieszkańców Gminy Rejowiec przyjeżdża do Trawnik na zakupy czy do pracy i tym samym przyczynia się także do naszego rozwoju. Niebagatelne znaczenie ma także sam rozwój naszej miejscowości Ewopole” – wyjaśnia Daniel Baj, Wójt Gminy Trawniki – „Wierzę, że już najbliższej wiosny z przyjemnością skorzystamy z tej nowej inwestycji” – dodaje.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close